Apartamenty Zdrojowe Mateczny, Kraków

Zespół zabudowy mieszkaniowo- usługowej to wieloetapowy projekt obejmujący powierzchnię 33,8 ha terenu zlokalizowanego w krakowskiej dzielnicy Podgórze.  Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na 2022 rok. Intermont Eco Consulting  sp. z o.o. pełniący funkcję inwestora zastępczego, sprawuje nadzór na wszystkich etapach inwestycji: przy uzgodnieniach formalnych , przy procesie projektowym i będzie czuwać nad właściwym przebiegiem prac wykonawczych, jak tylko rozpoczną się roboty budowlane.

Krakowska Pijalnia Zdrojowa, Kraków

Teren inwestycji obejmuje działkę należącą do Parku Zdrojowego Matecznego w Krakowie, czyniąc to miejsce niezwykle atrakcyjnym dla gości pijalni. Otoczenie znajduje się pod ochroną Miejskiego Konserwatora Zabytków, dlatego wybudowany tu w 1950r sąsiedni budynek, będący przez wiele lat Zakładem Kąpielowym, uzależnił w dużej mierze estetykę i formę nowopowstałego obiektu. Na terenie parku znajdują się dwa czynne ujęcia wody mineralnej, dlatego celem inwestycji było przywrócenie tradycji wydobywania wód, przeznaczonych dla szerokiego grona użytkowników. Kompleksową realizacją inwestycji zajęła się firma Intermont Eco Consulting.

Dawna chłodnia portowa, Kraków

Opis: Budynek, którego projekt remontu i przebudowy prowadził IEC w roli inwestora zastępczego, stanowi część kompleksu magazynowo – biurowego pełniącego niegdyś funkcję chłodni portowej. W skład zabudowy wchodzą również inne mniejsze obiekty: biurowy i dawna maszynownia.  Kompleks wzniesiony został na zlecenie Rządu Generalnego Gubernatorstwa podczas II Wojny Światowej. Autorem projektu był arch. Witold Marcinkowski.

Centrum B+R, Wierzbica

Intermont Eco Consulting Sp. z o.o. pełnił funkcję generalnego wykonawcy podczas realizacji inwestycji budowy budynku laboratoryjno-biurowego w Wierzbicy. Powstały obiekt stanowi część usługową zakładu Kopalni Wapieni „Wierzbica”, który prowadzi aktualnie wydobycie wapieni i zajmuje się produkcją wapiennych wyrobów drobnoziarnistych m.in.: grysów, piasków, sorbentów, mączek i pyłów. Głównym przeznaczeniem budynku Centrum B+R jest prowadzenie badań laboratoryjnych mających na celu m.in. opracowanie nowych produktów o unikalnych parametrach, bazujących na kamieniu wapiennym, a także  usprawnianie procesów technologicznych.

Kawiarnia Koktajlbar, Kraków

Lokal użytkowy U3, którego inwestorem zastępczym, w trakcie prac projektowych i wykonawczych był IEC, to mniejszy powierzchniowo sąsiad zrealizowanej obok, rok wcześniej restauracji Skarbnica Smaku. Nieruchomość  znajduje się na parterze w tym samym budynku, będąc częścią zabytkowego kwartału w Nowej Hucie wybudowanego w latach 1952 – 1956 wg. projektu J. Ingardena.

Manufaktura Pieroga w Parku Zdrojowym Mateczny, Kraków

Manufaktura Pieroga to restauracja, powstała w budynku będącym niegdyś rozlewnią, wykorzystywanej do produkcji profilaktyczno-zdrowotnej wody mineralnej „Krakowianka”. Obiekt do połowy lat dziewięćdziesiątych stanowił część kompleksu uzdrowiskowego Mateczny Zdrój, gdzie kiedyś można było leczyć wiele dolegliwości, a następnie pełnił funkcję magazynową.

Apartamenty Grzegórzecka 11, Kraków

Budynek mieszkalno-usługowy usytuowany został w centrum Krakowa, w otoczeniu zabytkowej architektury miasta. Bryłę uzależniono od wytycznych zawartych w decyzji Warunków Zabudowy i formy obiektów sąsiadujących. Nowa kamienica stanowi plombe w istniejącej linii zabudowy i estetyką nawiązuje do elewacji przyległych kamienic. Zewnętrzne ściany wykończone zostały wysokiej jakości materiałami, w stonowanych kolorach tynku uzupełnionego – od strony alei Daszyńskiego – drewnianymi elementami we wnękach loggi, a od reprezentacyjnej strony ulicy Grzegórzeckiej – kamienną okładziną.

Restauracja Skarbnica Smaków, Kraków

Lokal użytkowy U2 znajduje się na parterze budynku, będącym częścią zabytkowego osiedla obszaru Nowej Huty, wybudowanego w latach 1954 – 1958 wg. projektu J. Ingardena. Od lat pięćdziesiątych mieściła się w tym miejscu księgarnia Dom Książki, a od 1990 r. kultowa księgarnia „Skarbnica”. W latach dwutysięcznych ówczesny właściciel lokalu zamknął od lat działający sklep i przystąpił do nigdy nie dokończonego remontu, w wyniku którego ucierpiała zabytkowa tkanka architektoniczna.

Restauracja Karczma Pod Wielką Solą, Wieliczka

Przedmiotem inwestycji była budowa budynku usługowego (karczmy) wraz z infrastrukturą techniczną oraz zjazdem publicznym na terenie. Projekt przewidywał na pierwszym etapie rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego kolidującego z przedmiotową inwestycją. Oprócz obiektu, który został przeznaczony do usunięcia, na działce znajdowała się już jedna restauracja oraz parking dla samochodów osobowych oraz autokarów.

Czeczotka Cocktail Bar w Pałacu Czeczotka, Kraków

Lokal znajduje się w zabytkowej kamienicy z 1564 roku, zlokalizowanej w samym centrum Krakowa. Budynek wybudowany przez ówczesnego burmistrza miasta Erazma Czeczotkę, w 2017 roku zyskał nawiązujące do historii miano Pałacu Czeczotka. W latach 2015-2017 – po uzgodnieniach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – zostały wymienione witryny parteru kamienicy, a następnie pod nadzorem IEC przeprowadzono remont wnętrza. Najniższą kondygnację nadziemną zaadaptowano na funkcję gastronomiczną tworząc cztery odrębne lokale. Dla głównej restauracji wydzielono: zaplecze kuchenne, węzeł sanitarny, pomieszczenia socjalne oraz przestrzeń konsumpcyjną. Strefa dostępna dla gości została ulokowana w dużym i wysokim na 3 kondygnacje dziedzińcu wystylizowanym na kawiarniany ogródek, w otoczeniu zabytkowej architektury miasta.