Funkcja budynku: Mieszkalno-usługowa

Lokalizacja: ul. Grzegórzecka 11, Kraków

Zakres prac: Budowa budynku oraz infrastruktury technicznej

Rola IEC w procesie inwestycyjnym: Inwestor zastępczy, Generalny Realizator Inwestycji

Powierzchnia użytkowa budynku: 1924 m2

Opis: Budynek mieszkalno-usługowy usytuowany został w centrum Krakowa, w otoczeniu zabytkowej architektury miasta. Bryłę uzależniono od wytycznych zawartych w decyzji Warunków Zabudowy i formy obiektów sąsiadujących. Nowa kamienica stanowi plombe w  istniejącej linii zabudowy i estetyką nawiązuje do elewacji przyległych kamienic. Zewnętrzne ściany wykończone zostały wysokiej jakości materiałami, w stonowanych kolorach tynku uzupełnionego – od strony alei Daszyńskiego – drewnianymi elementami we wnękach loggi, a od reprezentacyjnej strony ulicy Grzegórzeckiej – kamienną okładziną.

Intermont Eco Consulting pełnił szeroki zakres funkcji na wszystkich etapach inwestycji, poczynając od zakupu działki i uzgodnień początkowych procedur budowlanych, a kończąc na nadzorze wykonawczym i sprzedaży apartamentów dla inwestora IPR Development.

Cały budynek składa się z 6 kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 1924 m2.  Podział funkcjonalny został wytyczony w następujący sposób: poziom -1 – garaż podziemny, parter- lokale usługowe, piętra od 1 do 5 – strefa mieszkalna mieszcząca w sumie 28 apartamentów o powierzchni użytkowej od 24,44 m2 do 105 m2.  Nadziemna konstrukcja budynku (ściany, stropy i dach) została wykonana w technice monolitycznej żelbetowej. Do budowy wewnętrznych ścian użyto silikatów, podobnie jak do  ścian fundamentów, które opierają się na klasycznych ławach.