Funkcja lokalu: Gastronomiczna – koktajl bar

Lokalizacja: ul. Św. Anny 2, Kraków

Zakres prac: Wymiana witryn, adaptacja i remont wnętrza

Rola IEC w procesie inwestycyjnym: Generalny Realizator Inwestycji

Powierzchnia użytkowa budynku: 3 728 m2

Zakończenie inwestycji: 2017 r.

Opis: Lokal znajduje się w zabytkowej kamienicy  z 1564 roku, zlokalizowanej w samym centrum Krakowa. Budynek wybudowany przez ówczesnego burmistrza miasta Erazma Czeczotkę, w 2017 roku zyskał nawiązujące do historii miano Pałacu Czeczotka. W latach 2015-2017 – po uzgodnieniach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – zostały wymienione witryny parteru kamienicy, a następnie pod nadzorem IEC przeprowadzono remont wnętrza. Najniższą kondygnację nadziemną zaadaptowano na funkcję gastronomiczną tworząc cztery odrębne lokale. Dla głównej restauracji wydzielono: zaplecze kuchenne, węzeł sanitarny, pomieszczenia socjalne oraz  przestrzeń konsumpcyjną. Strefa dostępna dla gości została ulokowana w dużym i wysokim na 3 kondygnacje dziedzińcu wystylizowanym na kawiarniany ogródek, w otoczeniu zabytkowej architektury miasta.

W najbardziej reprezentacyjnej części kamienicy powstał Czeczotka Cocktail Bar – lokal, którego aranżację wnętrza przygotował zespół projektowy IEC.  Sercem koktajlbaru jest wysoki na 3m regał z trunkami alkoholowymi, udekorowany przez kolorowy, świetlisty witraż w zabudowie meblowej. Uwagę  we wnętrzach przykuwają również kamienne mozaiki wykonane przez artystę Lubosza Karwata; pierwsza to herb Erazma Czeczotki ulokowana w posadzce lokalu Czeczotka Cocktail Bar, druga to szeroka na 2 metry panorama Krakowa, umiejscowiona w głównym holu wejściowym kamienicy. Cały lokal został wykończony w wysokim standardzie, tworząc  wyrafinowaną i zarazem przyjazną strefę gastronomiczną, z widokiem na prestiżową, zabytkową część miasta.

Oprócz adaptacji parteru, IEC nadzorował roboty odnawiające wnętrza wyższych kondygnacji i jako inwestor zastępczy aktualnie koordynuje prace projektowe dotyczące dalszego funkcjonowania i użytkowania całego budynku.